Polacy na emigracji – przesyłki do Danii

Polacy na emigracji – przesyłki do Danii

12 września 2018 Off By Gabriel Adamski

Dania jest popularnym krajem emigracji zarobkowej Polaków. Naszych rodaków pracujących w duńskim sektorze budowlanym jest blisko 3000, a na produkcji pracuje  ich jeszcze więcej, aż 7000. W Danii właściwie nie istnieje problem bezrobocia, a nawet brakuje rąk do pracy. Chociaż obecnie wskaźnik imigracji powoli spada, a Polacy coraz częściej myślą o powrocie do kraju, nadal jest ich dużo w Danii. Firmy kurierskie, dostarczające przesyłki do Danii z Polski wciąż mają mnóstwo zleceń.

Polacy mieszkający w Danii, musieli przystosować się do tamtejszej kultury, zwyczajów i specyficznych potraw. Kuchnia duńska jest niezła, ale pyszne polskie jedzenie często wędruje z naszego kraju w przesyłkach do Danii.

Co jedzą Duńczycy?

Dania słynie z potraw mięsnych i rybnych, wędlin, owoców morza. Bardzo popularne są tam potrawy ze śledzi. Popularnym przysmakiem zjadanym na przykład podczas przerwy w pracy jest ogromna kanapka z kromek chleba razowego przełożona słonym mięsem, pasztetem, z dodatkiem galaretki i cebuli. W innej wersji, ta kanapka zwana smorrebrod podawana jest z rybą. Duński obiad, tak jak w Polsce, składa się z mięsa, ziemniaków i warzyw. Różnica polega na tym, że w Danii taki obiad podaje się wraz z zupą o godzinie 18.00 – 19.00. Duńczycy lubią marynowane warzywa, ale takie polskie przysmaki jak kiszone ogórki i kiszona kapusta uważają za potrawy zepsute. Można więc postawić tezę, że lubiane przez Polaków kiszone warzywa często wysyłane są w przesyłkach do Danii. Inny bardzo popularny duński przysmak to małe bułeczki, odpowiedniki naszych muffinów. Teboller, słodkie bułeczki zwane dunkami, piecze się z najróżniejszymi dodatkami. Duńczycy ogólnie uwielbiają ciastka. Najpopularniejsza potrawa to jednak śledzie, które podaje się na ponad sto sposobów.

kurier do Danii

W Polsce jest taniej

Mimo iż Polacy w Danii zarabiają dobrze, dużo produktów, nie tylko żywnościowych, przywożą z Polski. Zakupy w Polsce robi się po prostu taniej.  Niektóre rzeczy rodziny z Polski wysyłają swoim rodakom w paczkach za pośrednictwem firm kurierskich, przesyłki do Danii są dostarczane bardzo często. Polacy, chcąc zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze, cieszą się zawsze z takich paczek. Rodacy w przesyłkach do Danii wysyłają im produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak ryż, makaron, różne kasze. W przesyłkach do Danii może znaleźć się również kawa i herbata.

Jak przygotować przesyłkę do Danii?

Można wysyłać różne rzeczy, lecz trzeba sprawdzać w regulaminach firm kurierskich, jakich towarów na pewno nie przewożą. Należy pamiętać również, aby towar w przesyłkach do Danii, jak również do każdego innego kraju był odpowiednio spakowany i zabezpieczony przed zniszczeniem. Przedmioty w kartonowych pudełkach trzeba obłożyć odpowiednio wypełniaczami, aby nie przesuwały się podczas transportu. Pudełko zakleja się taśmą klejącą. Przesyłka do Danii może zawierać nawet nietypowe przedmioty, takie jak na przykład rower. Będzie to wówczas paczka niestandardowa. Rower zabezpiecza się kartonem. Jeśli jest duży, można go trochę porozkręcać, aby zajmował jak najmniej miejsca. Na koniec całą paczkę owija się specjalną folią do pakowania.

Polaków  można spotkać  w różnych zakątkach świata. Muszą dostosować się do zwyczajów i potraw takich, jakie są w danym kraju. Jednak na pewno każdy Polak cieszy się z wysłanej do niego przez rodzinę czy znajomych przesyłki do Danii, do Szwecji czy Anglii.

Szczególnie polecamy usługi Sendello